Były prezydent USA George W. Bush przeszedł operację serca. Udany zabieg wszczepienia stentu przeprowadzono w szpitalu w Dallas w Teksasie.

Wczoraj lekarze z kliniki Coopera w Dallas wykryli u George’a Busha blokadę tętnicy serca. Dziś przeszedł on operację przywrócenia jej drożności poprzez wszczepienie stentu, czyli sprężystej metalowej rurki. „Zabieg zakończył się sukcesem. Nie było żadnych komplikacji” -poinformował rzecznik byłego prezydenta Freddy Ford. 67-letni Bush jutro ma zostać wypisany ze szpitala. „Jest wdzięczny lekarzom za opiekę, a rodzinie, przyjaciołom i rodakom za modlitwy” - dodał Ford podkreślając, że 43-ci prezydent USA zachęca wszystkich Amerykanów, by poddawali się regularnym badaniom kontrolnym.

George Bush nie miał dotychczas poważnych problemów zdrowotnych. Gdy był prezydentem miał dobre wyniki badań kontrolnych. W 2004 i 2005 roku Bush dwukrotnie przewrócił się podczas jazdy rowerem i doznał drobnych otarć i potłuczeń. Kilka lat wcześniej oglądając mecz futbolu na chwilę stracił przytomność. Jego współpracownicy mówili później dziennikarzom, że prezydent zadławił się preclem.