Czy kolejny przedstawiciel rodziny Bushów będzie walczył o Biały Dom? Były prezydent George Bush uważa, że jego brat Jeb powinien wystartować w wyborach. Matka obu polityków jest odmiennego zdania.

Przy okazji otwarcia biblioteki-muzeum Georga Busha, były prezydent został zapytany czy jego brat powinien wystartować w wyborach 2016 roku. Bush bez wahania odpowiedział, że tak. Podobnego zdania jest jego żona Laura. „Byłby znakomitym, wspaniałym prezydentem. Czekamy aż sam podejmie decyzję” - powiedziała w wywiadzie dla telewizji ABC. Jednak byłej pierwszej damie USA, żonie George’a Busha seniora Barbarze zdecydowanie nie podoba się ta idea. „On ma zdecydowanie najlepsze kwalifikacje, ale nie chciałbym aby startował. Myślę, że w naszym kraju są inni kompetentni ludzie. Wystarczy już Bushów”.

Jeb Bush ma 60 lat, jest młodszym bratem 43. prezydenta USA George’a Busha. Przez 8 lat był gubernatorem Florydy. Gdyby zdecydował się startować w wyborach 2016, miałby duże szanse na nominację partii republikańskiej. Jego przeciwnikiem mogłaby być wtedy była pierwsza dama USA Hillary Clinton.