Miller: Prezydent powinien strzec konstytucji a nie żyrandola

3 czerwca 2013

Leszek Miller oczekuje, że prezydent zajmie stanowisko w sprawie słów kardynała Dziwisza o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym.

Leszek Miller oczekuje, że prezydent zajmie stanowisko w sprawie słów kardynała Dziwisza o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym. Przewodniczący SLD mówił w radiowej Trójce, że jeszcze dziś wyśle do Bronisława Komorowskiego list, którego treść była szeroko komentowana w ostatnich dniach.

Zdaniem Millera, prezydent nie może traktować obojętnie domagania się prymatu religii nad prawem stanowionym przez instytucje demokratycznego państwa. Szef SLD dodał, że chodzi o ustalenie "czy prezydent chce być strażnikiem konstytucji czy opiekunem żyrandola". Kancelaria Prezydenta oświadczyła w sobotę, że Bronisław Komorowski "nie zamierza uczestniczyć w wyścigu między Millerem i Palikotem na radykalizm" w sprawia homilii kardynała Dziwisza. 

Podczas obchodów Bożego Ciała metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że Kościół przypomina człowiekowi o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje. Słowa te oburzyły szefa SLD, który, powołując się na nie, porównał Polskę do państwa wyznaniowego.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.