"Korea Północna jutro wystrzelić ma rakietę średniego zasięgu" - podają japońskie media. Południowokoreańska Agencja Yonhap poinformowała zaś, że komunistyczna Północ zakończyła instalowanie rakiet na wyrzutniach położonych na wschodnim wybrzeżu kraju.

W ubiegłym tygodniu Korea Północna przetransportowała dwie rakiety średniego zasięgu typu Musudan do centrum wystrzeliwania rakiet. Według informacji południowokoreańskiego wywiadu zostały one umieszczone na mobilnych wyrzutniach i są przygotowane do ataku. Źródła na które powołuje się dziś japoński dziennik Sankei Shimbun twierdzą, że rakiety zostaną wystrzelone we środę. Mają przelecieć nad terytorium Japonii.

Japońskie władze aktywowały dziś w stolicy kraju system antyrakietowy. Korea Północna groziła w ostatnich tygodniach atakami na amerykańskie bazy wojskowe w Korei Południowej, Japonii i na wyspie Guam. Wczoraj Korea Południowa podała, że Pjongjang przygotowuje się też do testów nuklearnych. Po kilku godzinach tę informację zdementowano.