Jutro XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Planowane jest blisko 1300 koncertów w kraju i zagranicą. Setki zespołów zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak powiedział, że ponad 800 zespołów zarejestrowało się na stronie internetowej Fabryki Zespołów i zgłosili swoją gotowość zagrania za darmo dla Orkiestry. To nie tylko są zespoły amatorskie. Są wśród nich również profesjonaliści, którzy wyrazili gotowość zagrania charytatywnego koncertu.

Są też zespoły, które jutro zagrają dla Orkiestry poza granicami kraju. Na przykład Elektryczne Gitary zagrają w Brukseli. Będą też występy w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Stanach Zjednoczonych.

Największy koncert zostanie zorganizowany w Warszawie na Placu Defilad. Jurek Owsiak informuje, że w stolicy zagra osiemnaście zespołów. Koncerty zaczną się o 13:35. Na scenie m.in. Poparzeni Kawą Trzy, Doda, Lipali czy Enej.

O godzinie 20:00 na wszystkich scenach w Polsce na chwilę przestanie grać muzyka. Tradycyjnie zostanie wysłane światełko do nieba. To punkt kulminacyjny każdej zbiórki. Wtedy najczęściej na niebie pojawiają się sztuczne ognie.

Pieniądze zebrane w 21. Finale zostaną podzielone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.