Po uzyskaniu rosyjskiego obywatelstwa Gerard Depardieu otrzymuje od swoich nowych rodaków coraz więcej dowodów sympatii. Władze wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej Republiki Mordwińskiej zaproponowały francuskiemu aktorowi ...objęcie teki ministra kultury.

Francuz dyplomatycznie podziękował, oświadczając, że przyjąć taką ofertę mógłby dopiero po głębszym poznaniu mordwińskiej kultury, co - jak zaznaczył - może nastąpić podczas koelnych jego wizyt w republice.

Wcześniej w stolicy regionu, Sarańsku, Depardieu otrzymał propozycję osiedlenia się w tym 300-tysięcznym mieście.

Władze Mordowii zachęcały aktora do wybrania sobie mieszkania bądź domu. Rosyjski paszport Gerard Depardieu odebral podczas spotkania z Władimirem Putinem. Do krótkiej rozmowy prezydenta Rosji i francuskiego aktora doszło w Soczi rosyjskim kurorcie nad Morzem Czarnym.

Putin kilka dni temu podpisał dekret o nadaniu Depardieu rosyjskiego obywatelstwa. Francuski aktor postanowił wyjechać z dotychczasowej ojczyzny, gdy władze w Paryżu chciały wprowadzić wysoki podatek dla bogaczy. Decyzja gwiazdora o zamieszkaniu w Belgii, gdzie płaci się niższe podatki, spotkała się we Francji z falą krytyki.