Jak dowiedział się portal tvp.info, warszawska prokuratura okręgowa badająca sprawę śmierci gen. Sławomira Petelickiego zamierza zlecić sporządzenie profilu psychologicznego twórcy GROM, który ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy jakaś osoba lub zdarzenie mogło wpłynąć na podjęcie przez niego decyzji o samobójstwie.

"Postępowanie w sprawie śmierci gen. Sławomira Petelickiego zostało przedłużone do 16 grudnia. Nadal oczekujemy na wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych jako uzupełnienia opinii z sekcji zwłok. Przesłuchujemy także osoby, które rozmawiały z generałem w przeddzień i w dniu jego śmierci" – powiedział tvp.info prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej.

Śledczy planują też powołać biegłego z dziedziny balistyki, który ustali dokładnie mechanizm śmierci Petelickiego - m.in. w jaki sposób został oddany strzał.

Prokuratura zamierza także zasięgnąć opinii biegłego z zakresu badań śladów biologicznych. Porówna on ślady znalezione na miejscu śmierci Petelickiego z tymi pobranymi od generała i jego żony.

Na koniec śledczy powołają biegłego psychologa. "Jego zdaniem byłoby sporządzenie profilu psychologicznego gen. Sławomira Petelickiego i ustalenie czy jakaś osoba lub zdarzenie mogło wpłynąć na podjęcie przez oficera decyzji o popełnieniu samobójstwa" – powiedział tvp.info prok. Ślepokura.