Wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry jest już gotowy - powiedział Grzegorz Schetyna w RMF FM. Teraz klub PO zdecyduje, czy trafi on pod głosowanie Sejmu. Kaczyński i Ziobro przed TS mieliby odpowiedzieć za łamanie Konstytucji RP i działania, które doprowadziły m.in. do samobójczej śmierci byłej minister Barbary Blidy.

W wywiadzie dla RMF FM zapewnił, że Platforma Obywatelska nie zapomniała o wniosku o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. "Jesteśmy po ostatnich konsultacjach. Mamy wiedzę odnośnie legislacji całego procesu. Potrzebna jest decyzja polityczna klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej" - powiedział polityk PO.

Dopytywany, czy "będzie ten wniosek czy nie", Schetyna odparł: "To jest kwestia najbliższych tygodni, żeby ta decyzja była. Ja nie zmieniam zdania w tej kwestii. Wielokrotnie się o niej wypowiadałem bardzo jednoznacznie. Dzisiaj to jest decyzja klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej".

Wnioski muszą zostać przyjęte przez Sejm w głosowaniu. Schetyna mówił wcześniej, że jest szansa na zebranie 276 posłów, którzy mieliby głosować za postawieniem Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem.