41-letni Adrian Bayford z miasta Haverhill we wschodniej Anglii i jego o rok młodsza żona Gillian ujawnili się we wtorek jako właściciele opiewającej na 190 mln euro rekordowej wygranej, która padła w ubiegły piątek w europejskiej loterii Euro Milllions.

"Chcemy podzielić się naszym szczęściem. Będziemy wspierać naszych przyjaciół i rodzinę" - powiedziała Gillian Bayford, pielęgniarka z zawodu i matka dwojga dzieci w wieku czterech i sześciu lat. Jej mąż prowadzi niewielki sklep z używanymi nagraniami muzycznymi.

Ważący około stu kilogramów Adrian Bayford oświadczył, że chce kupić "nieco większy" samochód.

Euro Millions to wspólne przedsięwzięcie loterii dziewięciu państw - Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburga, Portugalii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Liczona w euro wygrana Bayfordów jest nominalnie największą z tych, jaka przypadła kiedykolwiek mieszkańcom wysp brytyjskich. Jednak po aktualnym kursie wynosi tylko 148 mln funtów - czyli mniej niż 161 mln funtów stanowiące równoważnik 185 mln euro wylosowanych w lipcu ubiegłego roku przez pewne małżeństwo ze Szkocji.