W weekend pasażerowie korzystający z usług Wizz Air będą mieli problemy z dostępem do systemu umożliwiającego rezerwację biletów oraz odprawy online. Powodem są niezbędne prace konserwacyjne - podał przewoźnik w komunikacie.

Przewoźnik poinformował, przez większość weekendu na stronie wizzair.com nie będzie możliwa rezerwacja, zmiana rezerwacji ani odprawa online.

W przypadku systemu nowych rezerwacji oraz zmiany rezerwacji przerwa nastąpi 23 czerwca od godz. 22. Natomiast w przypadku odpraw online przerwa w dostępie do systemu rozpocznie się już 22 czerwca od godz. 22.

Zakończenie przerwy w dostępie do systemu przewidziano na 24 czerwca na godz. 17.

Przewoźnik poinformował, że podróżujący w ten weekend powinni dokonać rezerwacji i odprawy online oraz wydrukować kartę pokładową przed rozpoczęciem przerwy w dostępie do systemu.

"Zespół Wizz Air będzie intensywnie pracował nad przywróceniem wizzair.com do normalnego funkcjonowania. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności" - podkreślił menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Daniel De Carvalho.

Wizz Air to największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. Flota przewoźnika składa się z 36 samolotów Airbus A320, które obsługują 15 baz i ponad 70 połączeń w 25 krajach.