Niedzielne wybory do Senatu odbywały się po raz pierwszy w stu jednomandatowych okręgach wyborczych. Podajemy listę osób wybranych do Senatu:

W okręgu wyborczym nr 1 (powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki) senatorem został prezes koszykarskiego klubu PGE Turów Zgorzelec Jan Michalski (PO).

W okręgu wyborczym nr 2 (powiaty: jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski oraz miasto Jelenia Góra) senatorem został b. europoseł i działacz opozycyjny w PRL, popierany przez PO Józef Pinior.

W okręgu wyborczym nr 3 (powiaty głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasto na prawach powiatu Legnica) zwyciężyła kandydatka PiS Dorota Czudowska.

W okręgu wyborczym nr 4 (powiat wałbrzyski i świdnicki) senatorem został Wiesław Kilian, kandydat niezależny, popierany przez PO.

W okręgu wyborczym nr 5 (powiaty: kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki) senatorem został Stanisław Jurcewicz z PO.

W okręgu wyborczym nr 6 (powiaty wokół Wrocławia: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski) senatorem został Jarosław Duda z PO, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

W okręgu wyborczym nr 7 (południowy Wrocław), senatorem została szefowa wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej prof. Alicja Chybicka, kandydatka niezależna popierana przez PO.

Senatorem w okręgu nr 8 (północny Wrocław) został Jarosław Obremski - wiceprezydent Wrocławia, który startował z KWW Rafała Dutkiewicza.

W okręgu nr 9 (powiaty: bydgoski, świecki, tucholski i miasto Bydgoszcz) senatorem został Andrzej Kobiak (PO).

Senatorem w okręgu nr 10 (miasto Inowrocław oraz powiaty: inowrocławski, nakielski, sępoleński, mogileński i żniński) został Jan Rulewski (bezpartyjny, popierany przez PO). Rulewski był senatorem ostatniej kadencji.

W okręgu nr 11 (Toruń oraz powiaty chełmiński i toruński) mandat senatora przypadł Janowi Wyrowińskiemu (PO), który był senatorem ostatniej kadencji.

Michał Wojtczak (PO) został senatorem w okręgu nr 12 (Grudziądz oraz powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński i wąbrzeski). Senator także ostatniej kadencji.

Andrzej Person (PO) ponownie został wybrany senatorem w okręgu nr 13 (Włocławek oraz powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski i włocławski).

W okręgu wyborczym nr 14 (powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski i rycki) senatorem został Stanisław Gogacz (PiS).

Dotychczasowy senator PiS Grzegorz Czelej został wybrany na senatora w okręgu nr 15 (powiaty: kraśnicki, lubelski, janowski, świdnicki i łęczyński).

Prof. Henryk Cioch, prawnik popierany przez PiS, został wybrany na senatora w okręgu nr 16 (Lublin).

W okręgu nr 17 (powiaty: bialski, parczewski, radzyński i miasto na prawach powiatu Biała Podlaska) najwięcej głosów uzyskał Grzegorz Bierecki - bezpartyjny, prezes krajowej SKOK, startujący z komitetu PiS.

Senatorem w okręgu wyborczym nr 18 (Chełm i powiaty: chełmski, krasnostawski i włodawski) senatorem został rektor chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Józef Zając (bezpartyjny, startował z KW PSL).

W okręgu nr 19 (Zamość i powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski i tomaszowski) senatorem został szef NSZZ "S" RI, senator poprzedniej kadencji Jerzy Chróścikowski (PiS).

W okręgu wyborczym nr 20 (powiaty: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz miasto na prawach powiatu Zielona Góra) senatorem został Stanisław Iwan z PO (ubiegający się o reelekcję).

Senatorem w okręgu nr 21 (powiaty: gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz miasto na prawach powiatu Gorzów Wielkopolski) została wojewoda lubuski Helena Hatka z PO.

W okręgu wyborczym nr 22 (południowe powiaty woj. lubuskiego) senatorem został prezes zielonogórskiego klubu żużlowego Robert Dowhan z PO.

W okręgu wyborczymnr 23, obejmującym miasto Łódź,senatorem został Maciej Grubski (PO).

W okręgu nr 24 (owiat łódzki wschodni i brzeziński) wybrany został, popierany przez PO, Ryszard Bonisławski.

W okręgu wyborczym nr 25 (powiaty: poddębicki, łęczycki, kutnowski i łowicki) senatorem został Jacek Błaszczyk (PiS).

Obecny senator PO Andrzej Owczarek został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 26 (powiaty: łaski, pabianicki i zgierski).

Senatorem w okręgu nr 27 (powiaty: wieruszowski, sieradzki, zduńskowolski, wieluński i pajęczański) został Michał Seweryński popierany przez PiS.

Senatorem w okręgu nr 28 (powiaty: bełchatowski, piotrkowski, radomszczański i Piotrków Tryb.) został Wiesław Dobkowski z PiS.

W okręgu nr 29 (powiaty: opoczyński, tomaszowski, rawski, skierniewicki i Skierniewice) senatorem został Grzegorz Wojciechowski (PiS).

W okręgu nr 30 (powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, wadowicki, suski) został Andrzej Michał Pająk, popierany przez PiS.

W okręgu wyborczym nr 31 (powiaty: krakowski, miechowski i olkuski) senatorem został Bogdan Pęk z PiS - radny sejmiku wojewódzkiego.

Janusz Sepioł z PO, senator poprzedniej kadencji, został wybrany na senatora w okręgu nr 32, obejmującym część Krakowa.

W okręgu wyborczym nr 33, obejmującym część Krakowa, senatorem został Bogdan Klich (PO), były minister obrony narodowej.

W okręgu wyborczym nr 34 (powiaty: bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki) ponownie na senatora został wybrany Maciej Klima z PiS.

W okręgu wyborczym nr 35 (powiaty: dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów) na senatora został wybrany dotychczasowy senator Kazimierz Wiatr z PiS.

Stanisław Hodorowicz z PO, prof. UJ, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, został wybrany na senatora w okręgu nr 36 (powiaty: nowotarski, tatrzański i limanowski).

W okręgu wyborczym nr 37 (powiaty: nowosądecki, gorlicki i miasto Nowy Sącz) senatorem ponownie został Stanisław Kogut z PiS.

W okręgu nr 38 (Płock, woj. mazowieckie) wygrał Marek Martynowski z PiS, radny mazowiecki tej partii, b. urzędnik Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W okręgu wyborczym do Senatu nr 39 (Ciechanów, woj. mazowieckie) mandat senatora zdobył Jan Maria Jackowski z PiS, b. poseł AWS i członek LPR.

W okręgu wyborczym nr 40, obejmującym cztery powiaty na północ i zachód od stolicy (legionowski, nowodworski, warszawski zachodni i wołomiński), senatorem została kandydatka PO Anna Aksamit - dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie.

W okręgu nr 41 obejmującym cztery powiaty na południe od stolicy (grodziski, otwocki, piaseczyński i pruszkowski) senatorem został Łukasz Abgarowicz z PO, senator tej partii w ostatniej kadencji.

W okręgu nr 42, obejmującym pięć prawobrzeżnych dzielnic stolicy (Pragę Południe, Pragę Północ, Rembertów, Targówek i Wesołą) senatorem został b. poseł SdPl Marek Borowski - popierany przez PO i SLD.

W okręgu wyborczym nr 43, obejmującym cztery dzielnice na południu stolicy (Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów), senatorem został Marek Rocki (PO) - senator tej partii w poprzedniej kadencji parlamentu, ekonomista, b. rektor SGH.

W okręgu wyborczym nr 44 obejmującym cztery dzielnice w centrum i północnej części miasta (Bielany, Białołęka, Żoliborz i Śródmieście) oraz głosy z zagranicy, senatorem została zasiadająca w tej izbie w poprzedniej kadencji reżyserka Barbara Borys-Damięcka (PO).

W okręgu wyborczym nr 45, obejmującym pięć dzielnic w zachodniej części stolicy (Bemowo, Ochotę, Ursus, Włochy i Wolę) senatorem został adwokat Aleksander Pociej (PO). Pociej to wspólnik w znanej kancelarii prawniczej, obrońca m.in. b. posłanki PO Beaty Sawickiej oraz pełnomocnik bliskich sześciu ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym rodziny posła PO Arkadiusza Rybickiego.

Robert Mamątow - technik budowlany z Ostrołęki, członek PiS - został wybrany na senatora w okręgu nr 46 (powiaty wokół Ostrołęki, m.in. pułtuski i wyszkowski oraz Ostrołęka).

W okręgu wyborczym nr 47 (powiaty: garwoliński, miński i węgrowski) najwięcej głosów otrzymał Henryk Górski z PiS.

W okręgu wyborczym nr 48 (powiaty: łosicki, siedlecki i sokołowski oraz Siedlce) został Waldemar Kraska - lekarz, senator PiS VI kadencji z Kosowa Lackiego.

W okręgu wyborczym nr 49 (powiaty: białobrzeski, przysuski, grójecki i kozienicki) senatorem został lekarz z Nowego Miasta nad Pilicą - Stanisław Karczewski z PiS. Był senatorem tej partii w poprzedniej kadencji Senatu.

W okręgu nr 50 (Radom i powiaty: radomski, lipski, szydłowiecki i zwoleński) wybrany do Senatu został Wojciech Skurkiewicz, senator poprzedniej kadencji, popierany przez PiS.

W okręgu nr 51. (powiaty wschodniej Opolszczyzny: brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski i prudnicki) senatorem został ponownie Ryszard Knosala z PO.

Senatorem z okręgu nr 52 (Opole i powiat opolski) został ponownie Piotr Wach z PO.

Aleksander Świeykowski, przedsiębiorca z Praszki popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 53, obejmującym zachodnią Opolszczyznę.

W okręgu nr 54, obejmującym powiaty: leżajski, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski, senatorem została Janina Sagatowska z PiS.

W okręgu nr 55 (powiaty: dębicki, mielecki, strzyżowski, ropczycko-sędziszowski i kolbuszowski) senatorem został Władysław Ortyl z PiS.

Senatorem w okręgu nr 56 (powiaty: rzeszowski i łańcucki oraz Rzeszów) został Kazimierz Jaworski (PiS).

W okręgu nr 57 (powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński i Krosno) senatorem została wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej senatorze Stanisławie Zającu - Alicja Zając (PiS). A. Zając była senatorem zakończonej kadencji.

W okręgu nr 58 (powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki i Przemyśl) senatorem został Andrzej Matusiewicz z PiS.

Dotychczasowy senator PiS Bohdan Paszkowski został wybrany na senatora w okręgu nr 59, obejmującym zachodnią i północną część województwa podlaskiego.

Na Podlasiu w senackim okręgu nr 60 (powiaty: białostocki, sokólski i miasto Białystok) wygrał Tadeusz Arłukowicz z PO.

W okręgu nr 61 (powiaty: hajnowski, bielski, siemiatycki i wysokomazowiecki) wygrał Włodzimierz Cimoszewicz, startujący jako kandydat niezależny.

W okręgu wyborczym nr 62 (powiaty: lęborski, słupski, wejherowski oraz miasto Słupsk) senatorem został dotychczasowy senator PO Kazimierz Kleina.

W okręgu wyborczym nr 63 (powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski i kościerski) senatorem został aktualny wojewoda pomorski Roman Zaborowski (PO).

W okręgu wyborczym 64 (powiat pucki i miasto Gdynia) wygrał Edmund Wittbrodt - senator PO ostatniej kadencji.

Senatorem w okręgu wyborczym nr 65 (Gdańsk i Sopot) został Bogdan Borusewicz (PO), marszałek Senatu ostatniej kadencji.

W okręgu wyborczym nr 66, obejmującym powiaty gdański, starogardzki i tczewski, mandat uzyskał Andrzej Grzyb, senator PO ostatniej kadencji.

Były wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj (PO) został wybrany na senatora w okręgu nr 67 (powiaty: kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski).

Przedsiębiorca i menedżer Jarosław Lasecki z PO został wybrany na senatora w okręgu nr 68 (powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski).

Dotychczasowy senator PO, były reprezentant Polski w siatkówce Andrzej Szewiński został wybrany na senatora w okręgu nr 69, obejmującym Częstochowę.

Senatorem w okręgu nr 70 (Gliwice oraz powiaty gliwicki i tarnogórski) została dotychczasowa senator PO, bezpartyjna dziennikarka radiowa Maria Pańczyk-Pozdziej.

Senatorem w okręgu nr 71, obejmującym miasta Bytom i Zabrze, został dotychczasowy senator PO, nauczyciel akademicki Andrzej Misiołek.

Dotychczasowy wiceminister rozwoju regionalnego w rządzie PO-PSL Adam Zdziebło (PO) został senatorem w okręgu wyborczym nr 72 (miasta Jastrzębie Zdrój i Żory oraz powiaty: wodzisławski i raciborski).

Dotychczasowy senator, prof. Antoni Motyczka z PO uzyskał mandat senatorski w okręgu wyborczym nr 73 (miasto Rybnik oraz powiaty: rybnicki i mikołowski.

Na kolejną kadencję wybrany został Leszek Piechota (PO) w okręgu nr 74, obejmującym Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska została wybrana na senatora w okręgu nr 75, obejmującym Mysłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński.

Zbigniew Meres, dotychczasowy senator, b. komendant główny straży pożarnej, popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 76 obejmującym powiaty będziński, zawierciański oraz miasto na prawach powiatu Dąbrowę Górniczą.

Bogusław Śmigielski, b. marszałek woj. śląskiego, obecnie przewodniczący śląskiego sejmiku, popierany przez PO, został wybrany na senatora w okręgu nr 77 obejmującym powiaty Jaworzno i Sosnowiec.

W okręgu wyborczym 78 obejmującym powiaty bielski grodzki i ziemski, a także pszczyński senatorem został Rafał Muchacki - lekarz z Bielska-Białej, członek PO.

W okręgu wyborczym nr 79, obejmującym powiaty żywiecki i cieszyński, senatorem został Tadeusz Kopeć, poseł PO dwóch ostatnich kadencji.

Reżyser Kazimierz Kutz, startujący jako kandydat niezależny, został wybrany na senatora w okręgu nr 80, obejmującym Katowice.

W okręgu wyborczym nr 81 (powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski i włoszczowski) senatorem został Mieczysław Gil startujący z listy PiS.

W okręgu wyborczym nr 82 (powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki) senatorem została wdowa po Przemysławie Gosiewskim - Beata Gosiewska z PiS.

W okręgu wyborczym nr 83 (Kielce i powiat kielecki) senatorem został Krzysztof Słoń - radny sejmiku wojewódzkiego z PiS.

W okręgu wyborczym nr 84 obejmującym powiaty bartoszycki, braniewski, elbląski i lidzbarski senatorem został b. poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski, popierany przez PO.

W okręgu wyborczym nr 85 (powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski i ostródzki) senatorem został dotychczasowy senator PO Stanisław Gorczyca.

W okręgu wyborczym nr 86 obejmującym powiaty olsztyński, szczycieński i nidzicki, senatorem został Ryszard Górecki - nauczyciel akademicki, popierany przez PO.

W okręgu nr 87 (powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski i węgorzewski) senatorem został Marek Konopka popierany przez PO.

Należący do PO dotychczasowy senator Mieczysław Augustyn został ponownie wybrany na senatora w okręgu nr 88, obejmującym m.in. Piłę.

Dotychczasowy poseł PO Jan Filip Libicki został senatorem w okręgu nr 89 (powiaty: grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, szamotulski i wolsztyński). Libicki to poseł ostatniej kadencji, wcześniej należący do PiS i PJN.

W okręgu nr 90 (powiat poznański) senatorem został wicemarszałek Sejmu poprzedniej kadencji, kandydat PO Marek Ziółkowski.

Dotychczasowa senator Jadwiga Rotnicka (PO) zdobyła mandat w okręgu nr 91. obejmującym Poznań.

Senatorem w okręgu nr 92 (powiaty: gnieźnieński, słupecki, średzki, śremski i wrzesiński) został popierany przez PO b. senator Piotr Gruszczyński.

W okręgu wyborczym nr 93 (powiaty: kolski, koniński, turecki oraz miasto na prawach powiatu Konin) senatorem został Ireneusz Niewiarowski, dotychczasowy senator PO.

W okręgu wyborczym nr 94 (powiaty wokół Leszna) senatorem został Marian Poślednik, radny sejmiku wielkopolskiego, startujący z listy PO.

W okręgu wyborczym nr 95 (powiaty: kępiński, krotoszyński, ostrowski i ostrzeszowski) senatorem została bezpartyjna dziennikarka Andżelika Możdżanowska z PSL.

W okręgu wyborczym nr 96 (powiaty: kaliski, pleszewski, jarociński i miasto na prawach powiatu Kalisz) senatorem został dotychczasowy poseł PO Witold Sitarz.

W okręgu nr 97 (miasto Szczecin i powiat policki) senatorem został Norbert Obrycki (PO).

W okręgu nr 98 (powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki i miasto Świnoujście) senatorem został Sławomir Preiss (PO). Preiss był posłem ostatniej kadencji Sejmu.

Grażyna Sztark z PO, wicemarszałek Senatu ostatniej kadencji, została wybrana na senatora w okręgu nr 99 (powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński i wałecki).

W okręgu wyborczym nr 100 (powiaty: koszaliński, sławieński, szczecinecki oraz miasto Koszalin) senatorem został Piotr Zientarski (PO) - prawnik, senator VII kadencji.