Małgorzata Kidawa-Błońska i Dariusz Dolczewski zachęcali w niedzielę do korzystania ze strony wyborczej PO. Można na niej znaleźć informacje m.in. o kandydatach Platformy, a od soboty - także program wyborczy partii. Strona jest przystosowana dla osób niedowidzących.

Strona jest dostępna pod adresem www.platforma.org. Podczas niedzielnej konferencji prasowej Dolczewski wymienił najważniejsze elementy, jakie można na niej znaleźć: program wyborczy Platformy, mapę z pełną listą kandydatów PO i ich profilami ze zdjęciami, dział "Wolontariat" oraz wtyczkę do telewizji PO TV.

Od soboty na stronie dostępny jest program PO ze słowem wstępnym premiera Donalda Tuska. Jest też spis 21 najważniejszych postulatów PO. "Można program ściągnąć w pliku na własny komputer, ale - co ważne - program Platformy Obywatelskiej jest dostępny on-line w wersji bardzo atrakcyjnej graficznie" - podkreślił Dolczewski.

W dziale "Wolontariat" znajduje się formularz, za pomocą którego każdy, kto chce "działać razem z PO" może się zarejestrować. "Z każdym się skontaktujemy" - zapewnił Dolczewski. "Chcielibyśmy zaangażować obywateli i zaprosić do współpracy" - dodał.

Wszystkie informacje znajdujące się na stronie można odsłuchać

Jest też możliwość powiększenia czcionki. "To jest dobra, nowoczesna strona" - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Zapowiedziała ona, że w najbliższych dniach, Platforma będzie organizować otwarte spotkania z wyborcami i ekspertami, na których będą omawiane najważniejsze postulaty partii. "Będą także konwencje, już trochę większe, programowe, w poszczególnych częściach Polski, gdzie będziemy już nie nad poszczególnymi sprawami, ale całymi działami rozmawiać" - dodała.