Posłanka Anna Sobecka ostatecznie znalazła się na siódmym miejscu listy kandydatów PiS do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim. Według wcześniejszych ustaleń miała zajmować 18. pozycję.

Jeszcze przed tygodniem szef toruńsko-włocławskiego okręgu PiS poseł Łukasz Zbonikowski na spotkaniu z kandydatami informował, że Sobeckiej przypadło 18. miejsce. Na zgłoszonej we wtorek do rejestracji liście PiS Sobecka widnieje na siódmej pozycji.

W okręgu toruńsko-włocławskim listę PiS otwiera były wiceminister rolnictwa i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. rolnictwa i wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Za nim znaleźli się lider PiS w okręgu, poseł Łukasz Zbonikowski, poseł Zbigniew Girzyński, posłanka Marzenna Drab i radny sejmiku Przemysław Przybylski i wicestarosta toruński Dariusz Meller.

Związana z Radiem Maryja Sobecka zasiada w Sejmie czwartą kadencję. Dwukrotnie ubiegała się o mandat Parlamentu Europejskiego. W 2004 r. kandydując z listy LPR w woj. kujawsko-pomorskim uzyskała najlepszy wynik - 36 609 głosów, ale do PE się nie dostała. Taki sam efekt przyniosły wybory w 2009 r., kiedy - będąc posłanką klubu PiS - wystartowała z listy Libertas w woj. wielkopolskim i zdobyła tylko 3 052 głosów. Sobecka do PiS wstąpiła w lutym 2011 r.