Komitet Wyborczy PJN zarejestrował listę kandydatów do Sejmu w lubuskim okręgu wyborczym. Na pierwszym miejscu znalazł się koordynator tej partii w regionie Robert Kuraszkiewicz. PJN nie wystawiła listy kandydatów do Senatu.

PJN wystawiła w Lubuskiem listę 20 kandydatów do Sejmu, na której znaleźli się m.in. samorządowcy, nauczyciele, dziennikarka, student politologii, geodeta. Na 20 kandydatów osiem to kobiety.

Liderem listy jest koordynator partii w regionie Robert Kuraszkiewicz z Gorzowa Wielkopolskiego; dawniej działacz opozycji, przewodniczący Ruchu Młodzieży Niezależnej, a obecnie przedsiębiorca.

Drugie miejsce otrzymał Zbigniew Mrowiec z Zielonej Góry, działacz NSZZ "Solidarność" w tym mieście, a trzecie - radny powiatu świebodzińskiego Zbigniew Burnos ze Świebodzina. Z czwartego miejsca o mandat poselski powalczy dyrektor jednego z gorzowskich przedszkoli Ewa Bandkowska, a z piątego siatkarz Krzysztof Śmigiel.

"Liczymy na zainteresowanie ludzi, którzy wiedzą, że wojna polsko-polska między PO i PiS nie przynosi żadnych korzyści dla kraju. Chcemy pokazać, że dla nas rzeczywiście Polska jest najważniejsza i potrafimy dobrze realizować swoje założenia. Najważniejsze z nich to wprowadzenie kompleksowego programu polityki prorodzinnej" - powiedział PAP Kuraszkiewicz.

PJN w regionie liczy ok. 60 członków; ale nie wszyscy kandydaci, którzy trafili na listę, należą do partii.

Termin zgłaszania list kandydatów mija 30 sierpnia.