PJN znów ma klub poselski - poinformowała PAP posłanka Elżbieta Jakubiak. Do czternastu posłów PJN dołączył w poniedziałek Jan Religa, wcześniej należący do klubu PiS. Według Tomasza Dudzińskiego, władze klubu nie zmienią się; szefem będzie Paweł Poncyljus

Jakubiak powiedziała PAP, że o powstaniu klubu poinformowała już marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę.

PJN tworzył w Sejmie 15-osobowy klub do 17 sierpnia, kiedy odszedł z niego Wiesław Kilian. Poseł jako powód rezygnacji z członkostwa w tym klubie podał to, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie kandydatem PO do Senatu z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego.

W poniedziałek do posłów PJN dołączył Jan Religa, więc ugrupowanie ponownie ma klub poselski. "Nie było nas jako klubu tylko przez jedno posiedzenie Sejmu" - powiedziała PAP Jakubiak. Poinformowała też, że Religa będzie kandydatem PJN do Sejmu w Opolu.

Jakubiak pytana, kiedy klub PJN wybierze władze, odparła, że we wtorek

Wcześniej Religa nie znalazł się na sejmowej liście opolskiego PiS; dostał propozycję kandydowania na senatora, jednak nie przyjął jej.

Jakubiak pytana, kiedy klub PJN wybierze władze, odparła, że we wtorek.

Szef sztabu wyborczego PJN Tomasz Dudziński podkreślił w rozmowie z PAP, że władze klubu nie zmienią się, a prezydium klubu to: przewodniczący Paweł Poncyljusz oraz wiceszefowie - Elżbieta Jakubiak i Andrzej Walkowiak. Rzecznikiem prasowym będzie - jak poprzednio - poseł Jacek Pilch.