Platforma Obywatelska ma już hasło wyborcze; upubliczni je po 10 września - poinformował w sobotę rzecznik rządu Paweł Graś.

"Hasło będzie przedstawione w okolicach konwencji programowej, która odbędzie się prawdopodobnie 10 września. To będzie symboliczne zamknięcie etapu rozliczeń, które odbywa się pod hasłem "Polska w budowie". Nowe hasło PO, właściwe kampanijne hasło, po 10 września" - oświadczył Graś w sobotę wieczorem w TVN24. "To hasło oczywiście już jest" - dodał.

Graś podkreślił, że program PO częściowo zawarty jest w wielu rządowych dokumentach, takich jak strategia "Polska 2030" czy "Polska 2020".

"W przyszłym tygodniu minister Michał Boni będzie prezentował ogromny pakiet badań pod tytułem Młodzi 2011. Program czysto wyborczy pojawi się 10 września" - poinformował rzecznik rządu.

Reklama

W piątek premier Donald Tusk powiedział, że 10 września, prawdopodobnie w Warszawie, odbędzie konwencja programowa PO, na której partia przedstawi swoje propozycje "na dziś i na jutro". Nie chciał zdradzić szczegółów programu, ale zapewnił, że nie będzie w nim niespodzianek.

W sobotę we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił podczas konwencji hasło wyborcze ugrupowania: "Polacy zasługują na więcej".