Ministrowie rządu Donalda Tuska będą odpowiadać na pytania Polaków - zapowiedziała rzeczniczka sztabu PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 15.00 w Centrum Prasowym Foksal z minister edukacji Katarzyną Hall.

"Za kilka dni nowy rok szkolny. Na pewno uczniom przyniesie nowe wyzwania. Jeśli jesteście państwo ciekawi, jak staram się zmieniać polską szkołę na lepsze, zapraszam do zadawania pytań w ramach akcji +Zapytaj Platformę+. Jestem do państwa dyspozycji" - zachęcała minister Hall w specjalnym spocie zaprezentowanym na konferencji prasowej w sobotę.

W niedzielnej debacie - jak poinformował europoseł PO Tadeusz Zwiefka - uczestniczyć będą też: historyk prof. Jolanta Choińska-Mika, publicysta i dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie Jan Wróbel oraz dyrektor szkoły podstawowej w Kruszynie Beata Domerecka.

"Wszyscy ministrowie w kolejnych dniach będą odpowiadali na pytania zadane przez Polaków; pytania przesłane drogą elektroniczną, jak i te, które udało nam się zebrać podczas spotkań w całej Polsce" - powiedziała Kidawa-Błońska.

W poniedziałek o godz. 11.00 ma się odbyć spotkanie z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką, w środę o godz. 12.00 - z szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Michałem Bonim, w czwartek o godz. 12.00 - z ministrem sportu Adamem Gierszem, a w piątek o godz. 12.00 - z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim.

Jak podkreśliła Kidawa-Błońska, spotkania w centrum medialnym nie oznaczają, że PO i ministrowie unikają debat. "Debaty, mam nadzieję, będą organizowane na gruncie neutralnym i my przyjmiemy zaproszenie na dobrze przygotowane debaty" - dodała.

Pytania do ministrów można kierować poprzez stronę internetową www.zapytajplatforme.pl.