Generał Wojciech Jaruzelski został wypisany ze szpitala, przebywa w domu; w czwartek przejdzie kolejne badanie onkologiczne - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego płk Piotr Dąbrowiecki.

U generała zdiagnozowano chłoniaka. Lekarze określają jego stan jako "średnio dobry". "W czwartek gen. Jaruzelski przejdzie w szpitalu kolejne badanie onkologiczne, od jego wyników zależy decyzja o ewentualnej dalszej hospitalizacji" - powiedział płk Dąbrowiecki.

Zaznaczył, że generał wyraził zgodę na informowanie o jego stanie zdrowia.

Generał Jaruzelski trafił do szpitala ponad dwa tygodnie temu

Generał Jaruzelski trafił do szpitala ponad dwa tygodnie temu z powodu infekcji układu oddechowego, miał wysoką gorączkę. Przebywał w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii. Początkowo, zakładając brak komplikacji, planowano szybkie wypisanie go ze szpitala, z zaleceniem przebywania w domu. Tak się jednak nie stało.

Niedawno Jaruzelski informował, że stan zdrowia jest jedną z przyczyn jego rezygnacji z udziału w majowej beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Jaruzelski trafił do olsztyńskiego szpitala MSWiA, gdzie był leczony z powodu zapalenia płuc i zaostrzenia niewydolności serca. Ponownie trafił do szpitala w marcu.