31 mln zł ma do spłacenia najbardziej zadłużony konsument w kraju. Mieszka na Mazowszu. Ten region należy do najbardziej zadłużonych w Polsce. Według danych firmy KRUK, mieszkańcy tego województwa zalegają ze spłatą prawie 1,7 mld zł, co stanowi ponad 11 proc. niespłaconych należności w całym kraju - informuje "Życie Warszawy".

Jak ustaliła gazeta, najbardziej rzetelnie spłacają długi emeryci. Stanowią niespełna 3 proc. tych, którzy zalegają z opłatami. Najgorsi dłużnicy to 30-latkowie. Już także kolejny raz okazało się, że najmniej rzetelni płatnicy to Byk i Baran. W skali Polski jest ich ponad pół miliona - mówi Piotr Krupa, prezes zarządu firmy windykacyjnej KRUK SA. Statystycznie najmniej natomiast jest wśród dłużników osób spod znaku Strzelca, Skorpiona i Wagi.

W samej stolicy nierzetelni płatnicy zalegają ze spłatą prawie 900 mln zł

"ŻW" zauważa, że w samej stolicy nierzetelni płatnicy zalegają ze spłatą prawie 900 mln zł. Średnie niespłacone zadłużenie w mieście wynosi 7 mln zł i jest prawie dwa razy wyższe niż przeciętne w kraju. "Mazowsze i stolica są w czołówce zadłużenia, bo to tutaj jest największe nasycenie banków i innych instytucji udzielających pożyczek" - wyjaśnia Krupa. Więcej szczegółów - dziś w "Życiu Warszawy".