W związku z wezbraniem Bugu, w Wyszkowie i trzech okolicznych sołectwach w ciągu ostatniej doby ewakuowano z zalanych gospodarstw 26 osób i ponad 50 zwierząt hodowlanych.

Jak poinformował w niedzielę w południe dyżurny komendy straży pożarnej w Wyszkowie, woda przestała się podnosić, sytuacja na zalanym terenie stabilizuje się.

"Nasze działania polegają obecnie przede wszystkim na doraźnej pomocy ludności, czyli na przewożeniu łódką i dostarczaniu potrzebnych rzeczy do zalanych gospodarstw" - powiedział dyżurny.

Dodał, że np. w miejscowości Młynarze woda odcięła 13 gospodarstw, w miejscowości Kamieńczyk trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych.

Według Urzędu Gminy w Wyszkowie, w związku z wezbraniem Bugu i spiętrzaniem się kry podtopione lub zalane zostały Rybienko Leśne - dzielnica Wyszkowa oraz sołectwa: Gulczewo, Deskurów i Ślubów. Z terenu tych sołectw zarządzona została ewakuacja dla części mieszkańców, których domostwa położone są najbliżej rzeki.

W niedzielę w południe poziom Bugu w Wyszkowie wynosił 608 cm i o 158 cm przekraczał stan alarmowy. W ciągu doby przybyło tam 10 cm wody. Szybszy przybór rzeki w rejonie Wyszkowa odnotowywany jest od czwartku.