17 lutego 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Zaostrzono środki bezpieczeństwa w stolicy Bahrajnu Manamie

W stolicy Bahrajnu Manamie, gdzie w czwartek nad ranem policja siłą zlikwidowała obóz antyrządowych demonstrantów na Placu Perłowym, wprowadzane są nowe środki bezpieczeństwa. Na ulicach widać wojsko. W trwających od poniedziałku demonstracjach, zainspirowanych wydarzeniami w Tunezji i Egipcie, zginęło w Bahrajnie co najmniej pięć osób. W wyniku porannej akcji policji na Placu Perłowym śmierć poniosły trzy osoby. Jest wielu rannych.

Rosyjscy eksperci: załoga tupolewa była nieprzygotowana do lądowania

Zdaniem rosyjskich ekspertów uczestniczących w czwartek w wideokonferencji o katastrofie smoleńskiej, załoga polskiego tupolewa nie była odpowiednio przygotowana do lądowania 10 kwietnia, a rosyjscy kontrolerzy nie mieli prawa zamknąć lotniska.

Polacy odpowiadają rosyjskim ekspertom

Członkowie polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej wyrazili zdumienie konferencją, podczas której w czwartek wypowiadali się na temat katastrofy trzej rosyjscy eksperci z dziedziny lotnictwa. W ich ocenie powtórzono tylko informacje, które były już znane.

Prezydent odznaczył osoby zasłużone na rzecz muzułmanów w Polsce

Prezydent Bronisław Komorowski z okazji 85-lecia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP odznaczył w czwartek pięć osób zasłużonych dla społeczności muzułmańskiej w Polsce. M.in. 100-letniego działacza Związku imama Stefana Jasińskiego i szefa Związku muftiego Tomasza Miśkiewicza.

17 lutego - Światowy Dzień Kota

"Obcując z kotem człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy" - mawiała Colette. Wiedzą o tym kociarze, których pupile obchodzą 17 lutego swoje święto - Światowy Dzień Kota.

GROM w akcji

Minister obrony narodowej Bogdan Klich uczestniczył na poligonie w Nowej Dębie uczestniczył w ćwiczeniach pod kryptonimem "Skorpion IX", certyfikujących żołnierzy IX zmiany PKW Afganistan. Uczestniczyli w nim również żołnierze jednostki specjalnej "Grom".

Polscy studenci protestowali przeciwko płatnym studiom

W 7 ośrodkach akademickich odbyły się 17 bm protesty studentów zorganizowane przez Demokratyczne Zrzeszenie Studenckie przeciwko reformie nauki i szkolnictwa wyższego. Zwrócili się również do prezydenta Bronisława Komorowskiego o zawetowanie projektu ustawy.

Lech wygrał ze Sporting Braga 1:0

Piłkarze Lecha Poznań pokonali u siebie Sporting Braga 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 72. minucie Artjoms Rudnevs.

Zmarła piosenkarka Karin Stanek

Karin Stanek - jedna z najpopularniejszych piosenkarek lat 60., znana m.in. z piosenek "Jedziemy autostopem" i "Chłopiec z gitarą" - zmarła we wtorek w jednym z niemieckich szpitali.

Żołnierze z jednostki specjalnej "Grom" podczas ćwiczenia pod kryptonimem "Skorpion IX" na poligonie w Nowej Dębie, 17 bm. Było to ćwiczenie certyfikujące żołnierzy IX zmiany PKW Afganistan. fot. Darek Delmanowicz PAP / DGP