Tomasz Lis od dziś jest redaktorem naczelnym tygodnika ”Wprost” - poinformował Michał M. Lisiecki, prezes AWR ”Wprost” i jednocześnie prezes Platformy Mediowej Point Group SA, do której od końca ub.r. należy tygodnik.

44-letni Tomasz Lis był w latach 90. korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadził tam publicystyczny program "Co z tą Polską", a ostatnio autorski program "Tomasz Lis na żywo" w TVP2. Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, trzykrotnie był wybrany Dziennikarzem Roku miesięcznika Press (1999, 2007 i 2009). W 2005 r. otrzymał przyznawaną przez Wprost Nagrodę Kisiela.

Wraz z nim do tygodnika przyszli Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

Tomasz Lis prowadzi obecnie autorski program publicystyczny ”Tomasz Lis na żywo” na antenie TVP 2, pisze felietony do ”Gazety Wyborczej” i ”Polski”. Jest stałym komentatorem w Radiu Tok FM.

Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika ”City Magazine”, szefem działu kultury tygodnika ”Newsweek Polska” oraz twórcą i szefem sobotniego ”Magazynu”, dodatku ”Dziennika”.

Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w ”Gazecie Wyborczej” i redaktorem dodatku ”Duży Format”.

Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu ”Wydarzeń” w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24.

Sprzedaż tygodnika ”Wprost” w pierwszym kwartale br. wyniosło 79 603 egz. (spadek o 28,54 proc.).