Skazany w marcu za gigantyczne oszustwa finansowe właściciel jednego z największych na Wall Street funduszy inwestycyjnych i współzałożyciel rynku akcji NASDAQ, Bernard Madoff, w ubiegłym tygodniu z nieznanych przyczyn został przeniesiony na oddział szpitalny federalnego więzienia w Butner w Północnej Karolinie.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Federalnej Służby Więziennej Traci Billingsley, Madoff został przeniesiony 18 grudnia. Rzeczniczka nie podała powodu przeniesienia, powołując się na przepisy dotyczące prywatności.

71-letni Madoff został skazany za zdefraudowanie 65 miliardów dolarów na 150 lat pozbawianie wolności. Stał na czele jednej z największych piramid finansowych i oszukał tysiące inwestorów.

Pod koniec sierpnia władze więzienne zaprzeczyły doniesieniom, że u Madoffa zdiagnozowano raka i jest on śmiertelnie chory.

"New York Post", powołując się na anonimowe źródła w więzieniu, napisał wówczas, że Madoff ma raka i powiedział współwięźniom, że nie zostało mu już dużo życia.