Załoga szwedzkiego okrętu zatrzymała w Zatoce Adeńskiej siedmiu domniemanych piratów, którzy zaatakowali grecki statek handlowy - poinformowały dziś szwedzkie siły zbrojne.

"Siedmiu piratów zostało aresztowanych przez załogę szwedzkiej korwety rakietowej Malmoe w ciągu nocy. Piraci zostali schwytani, gdy usiłowali dostać się na pokład jednostki handlowej w Zatoce Adeńskiej" - napisano w komunikacie.

Szwedzka korweta, licząca 30 członków załogi, odpowiedziała na sygnał SOS wysyłany przez statek Antonis, zaatakowany przez piratów uzbrojonych w granatniki.

"Skonfiskowano dwa pistolety, nadajnik GPS i drabinę - podało dowództwo"

Oddano strzały ostrzegawcze w powietrze, a następnie siły specjalne weszły na należącą do piratów łódź rybacką. Skonfiskowano dwa pistolety, nadajnik GPS i drabinę - podało dowództwo.

Piraci mają zostać przetransportowani na pokładzie szwedzkiej jednostki do Dżibuti i przekazani dowództwu unijnej operacji antypirackiej Atalanta.

W ramach operacji od 15 maja Zatokę Adeńską patrolują dwie szwedzkie korwety i okręt zaopatrzeniowy.