Przygotowaliśmy specjalny konwój wsparcia dla seniorów. To blisko milion kilogramów żywności, które trafią do osób starszych, bezdomnych, ale także do matek z dziećmi - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. Wartość pomocy przekazanej w ramach tej akcji to 5 mln zł.

Szef rządu w oświadczeniu dla mediów zwrócił uwagę, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. "Spędzimy je w gronie najbliższych, ale z tęsknotą za tymi, z którymi chcielibyśmy się zobaczyć. Pamiętajmy, że podczas tych świąt będzie bardzo wiele osób, które żyją w samotności i którym trzeba pomóc poprzez pomoc materialną, ale także poprzez pomoc duchową" - powiedział premier.

Poinformował, że rząd przygotował specjalny konwój wsparcia dla seniorów. "To blisko milion kilogramów żywności (1000 ton), różnych artykułów, które trafią do osób starszych, do osób bezdomnych, ale także do matek z dziećmi poprzez współpracę z instytucjami, które zajmują się różnego rodzaju pomocą charytatywną" - wskazał Morawiecki.

Dodał, że organizacje pomocowe będą odpowiedzialne za dystrybucje paczek wśród osób potrzebujących. Konwoje wsparcia trafią do ok. 600 miejsc. Wartość pomocy przekazanej w ramach Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów to 5 mln zł.