Dzisiaj na terenie Warszawy oraz okolicznych powiatów mogą pojawić się utrudnienia w ruchu pojazdów, związane z akcjami protestacyjnymi różnych grup społecznych - poinformowała w środę warszawska policja.
Reklama

Protest w środę na godz. 12 zapowiedzieli m.in. rolnicy, którzy nie zgadzają się z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt tzw. "piątki Kaczyńskiego".

"Protest i blokady planowane są na Placu Zawiszy, w bliskim sąsiedztwie siedziby Prawa i Sprawiedliwości, Rondzie Romana Dmowskiego (blokada Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej), Rondzie zgrupowania AK +Radosław+ przy centrum handlowym Arkadia i na Placu Wilsona. Oprócz traktorów, ciągników do Warszawy przyjadą protestujący z całej Polski" - czytamy w oświadczeniu organizatorów demonstracji.

PAP / Marcin Obara

W środę przed siedzibą Ordo Iuris przy ul. Zielnej 39 swój protest zapowiedzieli też przeciwnicy decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jego uczestnicy mają się tam zgromadzić około godziny 13, a potem wyruszyć w miasto.

PAP / Marcin Obara

Jak przekazała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, w związku z akcjami protestacyjnymi różnych grup społecznych na terenie Warszawy oraz okolicznych powiatów mogą pojawić się utrudnienia w ruchu pojazdów. "O bezpieczeństwo w tych miejscach będą dbać policjanci ruchu drogowego i prewencji" - napisała KSP.