W ciągu ostatniej doby w Szwajcarii wykryto 2986 nowych infekcji SARS-CoV-2, a na Covid-19 zmarło osiem kolejnych osób - poinformował we wtorek Federalny Urząd Zdrowia (BAG).

Dane BAG obejmują również Liechtenstein. W tym państwie w ciągu ostatnich 24 godzin zdiagnozowano 22 nowe zakażenia.

Od początku epidemii w Szwajcarii odnotowano 85 918 infekcji SARS-CoV-2 i 1844 zgony na Covid-19. W Liechtensteinie koronawirusem zakaziło się 249 osób, z których jedna zmarła. W obu państwach w ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 53 nowych pacjentów z koronawirusem.

Według zestawienia agencji Reutera, liczba nowo diagnozowanych infekcji w Szwajcarii gwałtownie rośnie od początku października i jest teraz większa niż podczas pierwszego, wiosennego szczytu epidemii.

Od poniedziałku w całym kraju obowiązują nowe ograniczenia. Zakazano m.in. zgromadzeń liczniejszych niż 15-osobowe, dalej ograniczono działanie lokali gastronomicznych i rozszerzono obowiązek noszenia maseczek o wszystkie zamknięte przestrzenie publiczne. Wcześniej usta i nos trzeba było zakrywać tylko w środkach transportu publicznego, chociaż część kantonów i gmin wprowadziło ostrzejsze regulacje.