Proponujemy budynek przy ul. Paska 10 na szpital polowy lub izolatorium. Budynek jest gotowy do użytku od zaraz – poinformował w poniedziałek po południu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"W szpitalach brakuje miejsc. Przygotowujemy dodatkowe rozwiązania, które są potrzebne - i to na już" – napisał w poniedziałek na Twittrze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zapewniając jednocześnie, że Warszawa jest gotowa pomagać w walce z koronawiursem. "Proponujemy budynek przy ul. Paska 10 na szpital polowy lub izolatorium. Budynek jest gotowy do użytku od zaraz" - poinformował.

"Na co dzień budynek przy ul. Paska to siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jednak ze względu na planowany remont Ośrodek działa czasowo przy ul. Zakroczymskiej" – zaznaczył Trzaskowski. "Wykorzystanie budynku nie wpłynęłoby więc na jego działalność ani komfort jego podopiecznych" - dodał.

Minister zdrowia przekazał w poniedziałek, że premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. W pierwszej kolejności w woj. mazowieckim, małopolskim i w wielkopolskim. Konkretne lokalizacje poznamy w ciągu tygodnia, dwóch.

Pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 na Mazowszu powstanie na Stadionie Narodowym. Będzie mieścił 500 łóżek, z czego 50 OIOM-owych. Planu postawienia szpitala na Stadionie Narodowym nadzoruje szef KPRM Michał Dworczyk.

Rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz przekazała w poniedziałek PAP, że trwa także analiza wariantów dla lokalizacji kolejnego szpitala tymczasowego dla chorych na koronawirusa.