Premier Mateusz Morawiecki zaprasza na wtorek przedstawicieli opozycji na telekonferencję, która odbędzie się o godz. 14.30, celem omówienie sytuacji związanej z Covid-19. Wcześniej odbędzie się telekonferencja z prezydentami największych miast w Polsce - powiedział PAP szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef rządu podczas sobotniej konferencji prasowej po zakończeniu Rządowego Zespołu Kryzysowego podkreślał wagę współpracy i spójności działań w walce z epidemią koronawirusa. "Zapraszam już dzisiaj na początku tygodnia opozycję na spotkanie. Dochodziło już do kilku takich spotkań wiosną tego roku, które na pewno były dobre i dzisiaj także zapraszam opozycję, żeby przedyskutować pomysły, wątpliwości. Chcemy być jedną drużyną" - mówił Morawiecki.

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany przez PAP o szczegóły tego spotkania powiedział, że premier zaprasza przedstawicieli opozycji na wtorek na telekonferencję o godz. 14.30. "Jej celem będzie omówienie sytuacji związanej z Covid-19" - mówił.

"Wcześniej, na godzinę 8.30 pan premier zaprosi na telekonferencję prezydentów największych miast w Polsce" - zapowiedział Dworczyk przypominając, że podobne konsultacje miały miejsce wiosną tego roku.

Minister zaznaczył, że oficjalne zaproszenia kancelaria wyśle w poniedziałek rano.

Premier podczas sobotniej konferencji podkreślił, że cele strategiczne rządu na najbliższe tygodnie i miesiące to wsparcie systemu ochrony zdrowia, ochrona życia obywateli, szczególnie osób starszych oraz utrzymanie gospodarki w możliwie nienaruszonym stanie.

Na zaproszenie wystosowane w sobotę przez premiera Mateusza Morawieckiego do przedstawicieli opozycji na wtorkową telekonferencję ws. koronawirusa, pozytywnie odpowiedziały w sobotę Lewica, PSL i Konfederacja. Szef klubu KO Cezary Tomczyk poinformował, że z komentarzem poczeka na oficjalne zaproszenie.