Zjednoczone Emiraty Arabskie odnotowały do tej pory 78 849 infekcji i 399 zgonów z powodu COVID-19. Rząd nie ujawnia, gdzie w kraju składających się siedmiu emiratów doszło do zakażeń lub zgonów. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka około 10 milionów ludzi, głównie obcokrajowców.

W czwartek urzędniczka ministerstwa zdrowia poprosiła opinię publiczną o zachowanie dystansu społecznego i unikanie spotkań i zbliżania się do ludzi, o których wiadomo, że są nosicielami koronawirusa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie już wcześniej wprowadziły surowe środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym zamknięto Dubaj dla turystów na miesiąc i ogłoszono przez miesiąc godzinę policyjną w całym kraju.

Większość obiektów biznesowych i publicznych została ostatnio ponownie otwarta z pewnymi ograniczeniami, a ludzie muszą nosić maseczki na zewnątrz.

Dubaj został ponownie otwarty dla zagranicznych gości w lipcu, chociaż lotniska w pozostałej części kraju pozostają zamknięte dla odwiedzających.

Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich i największy i najbogatszy emirat, ograniczyła możliwość poruszania się po tym obszarze do osób z negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19. (PAP)