W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano 8115 nowych infekcji koronawirusem - podały we wtorek krajowe służby medyczne. Z kolei w Portugalii resort zdrowia potwierdził podczas minionych 24 godzin 231 zakażeń.

Jak sprecyzowało ministerstwo zdrowia Hiszpanii, pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem liczba nowych infekcji wirusem SARS-CoV-2, zwiększyła się o 8115 przypadków, do 470 973.

Resort zdrowia we wtorkowym komunikacie przekazał, że podczas ostatnich 24 godzin najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem miało miejsce na terenie wspólnot autonomicznych Madrytu, Kraju Basków oraz Andaluzji.

Z szacunków ministerstwa zdrowia wynika, że od poniedziałku liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii wzrosła do 29 152 osób, czyli o 58.

Władze medyczne Hiszpanii poinformowały, że aż 42 proc. z potwierdzonych w ostatnich dwóch tygodniach zgonów wskutek koronawirusa dotyczyło mieszkańców aglomeracji Madrytu.

Tymczasem w Portugalii służby medyczne wskazały we wtorek na słabnącą dynamikę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Przypomniały, że o ile z niedzieli na poniedziałek potwierdzono 244 nowe infekcje, to już podczas kolejnej doby było ich 231.

Z szacunków ministerstwa zdrowia Portugalii wynika, że do wtorkowego popołudnia liczba wszystkich dotychczas potwierdzonych zakażeń wzrosła do 58 243, a większość nowych infekcji występuje w stołecznej aglomeracji oraz w północnych dystryktach.

Resort zdrowia poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Portugalii zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem, a łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wynosi już 1824.