Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przyjął Walera i Weranikę Capkałów, którzy wczoraj przyjechali do Polski - poinformowało MSZ na Twitterze. Capkała ubiegał się o mandat kandydata w wyborach prezydenckich, ale nie został zarejestrowany przez Centralną Komisję Wyborczą.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przyjął Walera i Weranikę Capkałów, którzy wczoraj przyjechali do Polski. Minister wyraził uznanie dla determinacji białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego i zapewnił o wsparciu Polski w ramach 5-punktowego planu ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego" - poinformowała MSZ na Twitterze.

Waler Capkała, który ubiegał się o mandat kandydata w białoruskich wyborach prezydenckich, ale nie został zarejestrowany przez Centralną Komisję Wyborczą, ogłosił tydzień temu w środę założenie Frontu Narodowego Ocalenia Republiki Białorusi. Celem Narodowego Ocalenia Republiki Białorusi ma być "mobilizacja białoruskiego narodu do walki przeciwko łamaniu konstytucji i siłowego przejęcia władzy państwowej przez (prezydenta Alaksandra) Łukaszenkę".

W niedzielę media informowały, powołując się na sztab Capkały, że polityk, który przebywał wtedy na Ukrainie, ma zamiar wyjechać z rodziną do Warszawy, tam ma spotkać się z politykami z USA.