Po potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u jednej z egzaminatorek Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu zawiesił działalność do odwołania – podał w poniedziałkowym komunikacie ośrodek. Według wstępnych ustaleń ok. 20 osób zostanie poddanych kwarantannie.

"W związku ze stwierdzeniem u jednego z pracowników WORD obecności koronawirusa SARS-CoV-2 do odwołania zawieszamy przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy, szkoleń oraz kursów” – napisano w poniedziałkowym komunikacie na stronie WORD.

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała PAP, że wynik potwierdzający zakażenie pracownika WORD sanepid otrzymał w poniedziałkowe popołudnie. „Dostaliśmy wstępną listę ok. 20 osób, które wraz ze swoimi rodzinami będą objęte kwarantanną. Badania tych osób zaplanowano na piątek” – powiedziała.

Dodała, że sanepid jest w trakcie dochodzenia epidemiologicznego i lista osób, które zostaną poddane kwarantannie nie jest jeszcze zamknięta.

Zastępca dyrektora poznańskiego WORD Paweł Guzik powiedział PAP, że zakażona egzaminatorka w środę i czwartek przebywała na urlopie. Kobieta w piątek wróciła do pracy, ale ze względu na złe samopoczucie zgłosiła się na badanie na obecność koronawirusa. "Jednego dnia mogła przeegzaminować osiem osób” – powiedział Guzik. Dodał, że WORD zatrudnia 67 osób, w tym 32 egzaminatorów.

Poznański WORD zapewnił, że wszystkie opłaty wniesione na egzaminy odwołane przez WORD zachowają ważność i będą dostępne w trakcie rezerwacji terminu egzaminu w systemie Info-Car, gdy ośrodek wznowi swoją działalność.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3453 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 190 osób zmarło, a 2370 wyzdrowiało.