Brytyjski premier Boris Johnson pogratulował w poniedziałek wieczorem Andrzejowi Dudzie wygranej w wyborach prezydenckich. Podkreślił, że Wielką Brytanię i Polskę łączy długa, wspólna historia i przyjaźń oraz wyraził nadzieję, że będzie ona kontynuowana.

"Gratulacje dla @AndrzejDuda z okazji pańskiego ponownego wyboru na urząd prezydenta Polski. Wielką Brytanię i Polskę łączy długa, wspólna historia i przyjaźń w Europie, NATO i gdzie indziej. Oczekuję, że będzie ona kontynuowana, gdyż stoimy w obliczu wyzwań i możliwości przed nami" - napisał brytyjski premier na Twitterze.

W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu wszystkich głosów oficjalnie ogłosiła, że niedzielną drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda, który uzyskał 51,03 proc. głosów, wobec 48,97 proc. głosów dla Rafała Trzaskowskiego.

Niezależnie od Johnsona gratulacje Andrzejowi Dudzie wysłał jedyny brytyjski poseł polskiego pochodzenia, Daniel Kawczynski. "Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji powtórnego powierzenia Panu przez naród polski stanowiska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wybór ten jest wyrazem najwyższego uznania społeczeństwa polskiego oraz nadziei na pomyślną kontynuację piastowanego przez Pana urzędu" - napisał Kawczynski.

Reklama