Osoba zarażona koronawirusem była w sobotę 20 czerwca na mszy św. w Wieniawie, podczas której dzieci przystępowały do pierwszej komunii świętej. Sanepid apeluje o zgłaszanie się osób, które także uczestniczyły w tym nabożeństwie i mają objawy COVID-19.

"Na mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem testu na COVId-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy" – poinformowała w komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze.

Sanepid prosi o kontakt osoby, które uczestniczyły w mszy świętej pierwszokomunijnej w kościele w Wieniawie, u których występują bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu itp.

Należy kontaktować się telefonicznie (tel. 48-675-24-22 lub 48-675-23-37, lub 798-875-743, lub 798-949-391).

To już drugi przypadek w powiecie przysuskim, kiedy w mszy świętej pierwszokomunijnej brała udział osoba zarażona koronawirusem. Podobna sytuacja była pod koniec maja w parafii w Gielniowie. Także na terenie tego powiatu, na weselu odbywającym się w miejscowości Kotfin, koronawirusem zaraziło się blisko 40 osób.

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ joz/