"Wczoraj północ, dziś Łódzkie – Rogów i Brzeziny. Chociaż zmieniło się miejsce, nie zmienia się jedno – ogromna wiara w zwycięstwo Andrzeja Dudy! Dziękuję za gorące przyjęcie, rozmowy, uściśnięte dłonie, uśmiechy. Takie wizyty to najlepsze paliwo na dalszy czas kampanii #DUDA2020" – napisał w niedzielę premier Morawiecki na swoim profilu na Twitterze.

Wcześniej szef rządu relacjonował swoją wizytę w województwie łódzkim na Facebooku. "Dziś znów ruszyliśmy w trasę, bo 28 czerwca coraz bliżej! Wspieramy go z całych sił, ale tempu prezydenta Andrzeja Dudy i jego Dudobusa naprawdę trudno dorównać" – napisał szef rządu, pokazując zdjęcie, na którym widać go w Dudobusie w otoczeniu młodych sztabowców wspierających kampanię prezydenta RP.

"Brzeziny tryskają dziś energią i wiarą w zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy! Dziękujemy za Państwa wsparcie!" – napisał Morawiecki po pierwszym przystanku na niedzielnej trasie. Do wpisu dołączył serię zdjęć ze spotkań z mieszkańcami Brzezin.

Na drugim przystanku w Rogowie premier odwiedził stację Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała, co uwieczniły dołączone zdjęcia.

"W Rogowie wsiedliśmy do pociągu... do zwycięstwa!" – napisał. Morawiecki przypomniał też, że "nieopodal znajdują się słynne Lipce Reymontowskie i muzeum poświęcone Władysławowi Reymontowi, które warto zobaczyć podczas wyprawy w tamte rejony".

"Z każdą wizytą w dowolnej gminie w Polsce utwierdzam się w przekonaniu, że Polacy to niesamowity, pozytywny i bardzo życzliwy naród, który zasługuje na dobrego prezydenta. A takim z pewnością jest i będzie Andrzej Duda. 28 czerwca wybierzmy mądrze i odpowiedzialnie!" – dodał szef rządu.

Na jednym ze zdjęć widać Morawieckiego i sztabowców, którzy rozwiesili na płocie baner wyborczy ze zdjęciem ubiegającego się o reelekcję prezydenta i z napisem "Mój prezydent Andrzej Duda. Duda2020". (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy