Policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z włamaniami do wiat przystankowych w Warszawie – poinformowała we wtorek wieczorem Komenda Stołeczna Policji. Chodzi o rozwieszanie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Jak przekazała we wtorek wieczorem KSP na Twitterze, policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z włamaniami do wiat.

"Czynności prowadzone są w związku z zawiadomieniem złożonym przez spółkę AMS. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" – napisała KSP.

W poniedziałek wieczorem stołeczni policjanci zatrzymali kobietę, która może mieć związek z rozwieszaniem w Warszawie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o plakaty "Ewangelia wg Łukasza Sz."

Po tym incydencie, w specjalnym komunikacie, warszawski ratusz zapewnił, że po otrzymaniu informacji o plakatach podjęto natychmiastowe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. "Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom" - podkreślono.

"Miasto wystąpiło do spółki o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, operator wiat przystankowych – spółka AMS poinformowała miasto, że zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody" - przekazała wówczas rzecznik stołecznego ratusz Karolina Gałecka.

Jak podaje nieoficjalnie tvp.info druga zatrzymana osoba to dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”, były działacz Obywateli RP. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar