W naszym interesie jest to, aby jak najszybciej zagwarantować stabilność polityczną wszystkich ośrodków władzy, zwłaszcza tak ważnego, jak urzędu prezydenta - oświadczył w środę lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Zaapelował do przedstawicieli opozycji, by zachowali się odpowiedzialnie.

"Przeciąganie kampanii wyborczej nie służy interesom Polaków. Nie służy polskiej gospodarce, która została nadszarpnięta pandemią, podobnie jak gospodarki innych państw na świecie" - ocenił.

"W naszym interesie jest to, aby jak najszybciej zagwarantować stabilność polityczną wszystkich ośrodków władzy, zwłaszcza tak ważnego, jak urzędu prezydenta, po to, aby całą siłę politycy - ufam wszystkich strony sceny politycznej - mogli koncentrować na wzmocnieniu dobrych procesów w gospodarce, tak aby Polacy byli pewni, że będą mieli dobre perspektywy, jeśli chodzi o miejsca pracy, o ich wynagrodzenia, o to wszystko, co jest ważne dla codziennego ich bytu" - oświadczył lider Solidarnej Polski, podczas wspólnego wystąpienia z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim i liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem.

Ziobro przekonywał, że "wydłużanie kampanii, przeciąganie na nieokreślony czas nie służy temu celowi". "Dlatego też apeluję do przedstawicieli opozycji, by zachowali się odpowiedzialnie i serio traktowali swoje zobowiązania wobec wyborców, bo to dla nich jesteśmy wszyscy - i ci rządzący, i ci politycy, którzy reprezentują szeroko rozumianą opozycję" - powiedział.

Ziobro wyraził nadzieję, że "takie porozumienie zostanie osiągnięte, zwłaszcza że wszyscy już chyba, cała opinia publiczna oczekuje, by temat wyborów był za nami".