Krzysztof Składowski jest także dyrektorem oddziału Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz zastępcą dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie. Teraz będzie łączył te funkcje.

„Zrobię wszystko, aby z pomocą i we współpracy ze znakomitymi specjalistami z krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii odbudować wcześniejszą pozycję tego ośrodka i sprawić, że pacjenci znów będą się w nim chcieli leczyć. Liczę zarówno na ludzi, którzy wciąż tu pracują, jak i na tych, którzy w ciągu ostatnich 18 miesięcy stąd odeszli lub zostali niesłusznie zmuszeni do odejścia” – powiedział w informacji przesłanej mediom prof. Krzysztof Składowski.

Prof. Składowski zastąpił dra Konrada Dziobka, którego 13 maja minister zdrowia Łukasz Szumowski odwołał z funkcji dyrektora krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii.

Według doniesień medialnych powodem takiej decyzji szefa resortu zdrowia miał być najprawdopodobniej konflikt między dyrektorem a pracownikami. Media informowały o coraz trudniejszej sytuacji tej placówki i o lekarzach rezygnujących z pracy w tym miejscu.

W maju ub.r. dziewięcioro lekarzy specjalistów zatrudnionych w Klinice Onkologii Klinicznej w Instytucie Onkologii w Krakowie złożyło wypowiedzenia. W ten sposób odpowiedzieli oni na rezygnację z pełnienia funkcji kierownika tej kliniki przez dra Marka Ziobrę, który z kolei zrezygnował, ponieważ nie chciał przeprowadzać cięć etatów.

Prof. Krzysztof Składowski jest związany z Instytutem Onkologii od 35 lat. W latach 1995-99 pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. onkologii dla województwa częstochowskiego, a w latach 2002-2015 funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. radioterapii onkologicznej dla województwa śląskiego. Był stypendystą zagranicznych jednostek naukowych i medycznych, wykładał na uniwersytetach m.in. w USA. Jest członkiem organizacji onkologicznych, autorem licznych publikacji. Nadzorował naukowo ponad 40 badań klinicznych,

Od stycznia tego roku Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie ma status państwowego instytutu badawczego i używa nazwy Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy.