Śledztwo, które dotyczyło sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w związku z organizacją najbliższych, przewidzianych na 10 maja, wyborów prezydenckich jest umorzone - przekazała w czwartek PAP Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Chodzi o postępowanie, o którym w czwartek napisała na swych stronach internetowych "Gazeta Wyborcza". "Warszawska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie organizacji wyborów w czasie pandemii" - napisała Wyborcza.pl.

Postępowanie - wszczęte na początku kwietnia - prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów po skierowanym do niej zawiadomieniu ws. działań mających na celu przeprowadzenie wyborów prezydenckich w okresie zagrożenia koronawirusem. W ocenie zawiadamiającego mogło to wyczerpywać znamiona przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej.

Jak powiedziała PAP w czwartek wieczorem prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo to jest umorzone. "Śledztwo zostało umorzone wobec faktu, że tego czynu, polegającego na sprowadzeniu zagrożenia, nie popełniono" - powiedziała PAP prokurator, mówiąc o podstawie umorzenia.

Reklama