U 11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała we wtorek rzeczniczka uczelni Ewa Jankiewicz. To osoby z akademika, który objęto kwarantanną pod koniec marca w związku z zachorowaniem mieszkającej tam studentki.

Jak podała rzeczniczka, wymazy pobrano od wszystkich osób, które decyzją komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie do 20 kwietnia zostały objęte kwarantanną w Akademiku Wojskowym nr 3 WAT. Jest to 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych.

"Po pobraniu wymazów od wszystkich osób objętych kwarantanną wynik pozytywny stwierdzono u 11 podchorążych. Wszystkie te osoby nie wykazują żadnych objawów chorobowych COVID-19" – poinformowała rzeczniczka WAT.

Osoby z wynikiem pozytywnym – podała Jankiewicz – zostały przekwaterowane do oddzielnych pomieszczeń w ramach akademika objętego kwarantanną.

Reklama

Jak zapewniła, stan zdrowia wszystkich osób objętych kwarantanną jest na bieżąco monitorowany przez WOMP Modlin.

"Podchorążowie zakwaterowani w pozostałych akademikach nie są objęci kwarantanną, akademiki nie są zamknięte" – zaznaczyła rzeczniczka uczelni.

Akademik nr 3 objęto kwarantanną w drugiej połowie marca, po tym, jak zaistniało podejrzenie zakażenia koronawirusem u mieszkającej tam studentki. Kobieta trafiła do szpitala. 25 marca uczelnia poinformowała, że badania studentki potwierdziły COVID-19. Kwarantannę wówczas przedłużono.

Informację na temat potwierdzenia przypadków koronawirusa u 11 podchorążych WAT wcześniej podała rozgłośnia RMF FM.