Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało w poniedziałek o kolejnych pięciu ofiarach śmiertelnych koronawirusa. W sumie zmarło już 72 pacjentów. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 4591.

W niedzielę przybyło 115 przypadków zakażeń, ale jak wynika z danych opublikowanych przez resort zdrowia, przyprowadzono mniej testów niż w sobotę. W sobotę było ich 6134, a w niedzielę - 4710. Łącznie w Czechach przeprowadzono 85014 testów.

Wiceminister zdrowia, epidemiolog Roman Prymula podkreślił w rozmowie w telewizji publicznej, że statystyki pokazują liczbę przeprowadzonych testów, a nie przetestowanych osób. Niektóre z badań trzeba powtarzać. Prymula wyraził nadzieję na zmianę w prezentowaniu statystyk. Szacuje, że spośród wszystkich testów, 80 proc. dotyczy pacjentów badanych po raz pierwszy .

W niedzielę w szpitalach było 391 osób. 84 miało ciężki przebieg choroby Covid-19. Resort podał także, że około jednej trzeciej hospitalizowanych traktowana jest jako osoby, które wyzdrowiały lub zostały wypisane do domów, gdzie przechodzą kwarantannę.