Płynu do dezynfekcji będzie w Polsce więcej - zapowiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że obecnie w pierwszej kolejności trafia on do placówek medycznych, ale także do urzędów.

Szumowski pytany na wtorkowej konferencji prasowej, czy będzie więcej płynu do dezynfekcji rąk, podkreślił, że takie środki w dużych ilościach produkuje w Polsce już kilka firm, nie tylko PKN Orlen, czy zakłady Polpharma.

Zaznaczył, że w pierwszej kolejności płyn antybakteryjny trafia do placówek medycznych, ale także do urzędów. "Również trafiają na rynek w pewnej ilości" - dodał minister. Zapowiedział, że produkcja płyny antybakteryjnego będzie prowadzona w Polsce na jeszcze większą skalę.

Premier pytany, czy to sklepy mają obowiązek zapewnienia rękawiczek jednorazowych, czy taki obowiązek będzie spoczywał na klientach oświadczył, że za zapewnienie rękawiczek ochronnych odpowiadać będą sklepy. Zastrzegł, że gdy produkcja krajowa rękawiczek ochronnych zwiększy się, byłoby dobrze, aby każdy miał je przy sobie.