Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrośnie w weekend do 70 tys., ale w przyszłym tygodniu możliwy jest spadek nowych przypadków – powiedział w środę szef Niemieckiego Stowarzyszenia Szpitali (DKG) Gerald Gass.

Nowe przypadki zakażeń są wykrywane średnio po ośmiu dniach – stwierdził Gass w rozmowie z grupą medialną Funke. „Oznacza to, że dopiero osiem dni po wprowadzeniu ogólnokrajowego zakazu kontaktów dostrzeżemy w statystykach związane z nim sukcesy” - powiedział dziennikarzom.

Do końca bieżącego tygodnia liczba zakażeń w Niemczech może zwiększyć się do 70 tys. przypadków, a wszystkich, także niewykrytych zachorowań, może być już 700 tys. - twierdzi szef DKG.

W niemieckich szpitalach przebywa obecnie ok. 4 tys. pacjentów, z czego ok. 1 tys. jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii – poinformował Gass. Dodał, że pracownicy niemieckich szpitali „naprawdę niezwykle się poświęcili”, aby jak najlepiej przygotować się na nadchodzących pacjentów.

Reklama

Według podanych w środę rachunków Instytutu im. Roberta Kocha w Niemczech zidentyfikowano dotąd 31 554 przypadki zakażenia koronawirusem i odnotowano związanych z tym 149 zgonów.