W Turcji liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa wzrosła o 12, w sumie zmarło 21 osób. Stwierdzono 277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; liczba osób zakażonych ogólnie wynosi 947 - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju Fahrettin Koca.

Resort spraw wewnętrznych podał w sobotnim komunikacie, że rząd wprowadza od godz. 24 godzinę policyjną obowiązującą tylko osoby znajdujące się w grupie najwyższego ryzyka, w tym ludzi powyżej 65 roku życia i osoby z chorobami przewlekłymi.

Turcja zawiesiła też połączenia lotnicze z 46 krajami, zakazała pikników i podobnych imprez na świeżym powietrzu.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Turcji potwierdzono przed 10 dniami, natomiast informację o pierwszej ofierze śmiertelnej władze w Ankarze podały w nocy z wtorku na środę; liczba ofiar podwaja się niemal codziennie - podaje Reuters.

Z powodu pandemii zamknięte zostały w Turcji kawiarnie, kina, kluby sportowe, restauracje i teatry, zawieszone zostały zbiorowe modlitwy w meczetach. Zamknięto też wszystkie szkoły.

W środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał obywateli do pozostania w domach przez najbliższe trzy tygodnie, aby pokonać epidemię koronawirusa. Zapowiedział też program pomocowy dla gospodarki.