W środę odnotowano cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach; 3 pacjenci to osoby z jednostki wojskowej w Elblągu - podał PAP rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia podało, że jest osiem nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Guzek podał, że spośród 4 nowych pacjentów z Warmii i Mazur; jeden mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Ostródzie, a trzy osoby z jednostki wojskowej w Elblągu: dwóch mężczyzn i jedna kobieta trafią do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. "Stan wszystkich jest dobry"- wskazał rzecznik wojewody.

AKTUALIZACJA: - W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu potwierdzone zostały dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Trzecią osobą jest żona jednego z zakażonych żołnierzy - podał w środę rzecznik Dywizji mjr Dariusz Guzenda.

Obecnie na Warmii i Mazurach jest 11 chorych, u których zdiagnozowano koronawirusa.

Wśród chorych są dwaj mężczyźni: jeden w wieku 59 lat, który wrócił z Włoch, drugi w wieku 38 lat, który wrócił z Austrii. Pozostali to kobieta i mężczyzna, którzy przyjechali autobusem z Niemiec z tzw. pacjentem zero, a także dwie kobiety, które wróciły z Włoch oraz brytyjski żołnierz z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że w Polsce do tej pory potwierdzono 246 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło.