Regionalny rząd Madery, portugalskiego archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nakazał we wtorek obowiązkową kwarantannę w hotelu, w którym potwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia Covid-19 na tej wyspie.

Jak poinformował premier rządu Madery Miguel Albuquerque, zakażona jest obywatelka Holandii, która przebywała w hotelu Quinta do Sol w Funchal, stolicy archipelagu. Wyjaśnił, że od czasu potwierdzenia testu na obecność koronawirusa u turystki, hotel został zamknięty, a lokalne władze izolują ten obiekt.

“Zakażona koronawirusem turystka przybyła na Maderę w czwartek i odwiedziła szereg miejsc na wyspie” - dodał Albuquerque.

We wtorek testom poddanych zostało innych 121 gości hotelu Quinta do Sol. Żaden z nich nie może opuszczać tego obiektu.

W sobotę rząd Madery ogłosił, że wszystkie osoby przybywające na ten archipelag poddane zostaną przymusowej 14-dniowej kwarantannie. Podobną decyzję podjęły również władze drugiego portugalskiego regionu autonomicznego – Azorów.

Od poniedziałku rząd Portugalii zakazał ruchu turystycznego, zarówno kołowego, morskiego, jak i lotniczego z ogarniętą pandemią Hiszpanią. Z kolei od piątku obowiązuje na terenie całej Portugalii stan zagrożenia epidemicznego.

W poniedziałek w Portugalii zmarła pierwsza osoba na Covid-19. Do wtorkowego popołudnia potwierdzono 448 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego po jednym na Maderze i Azorach.