Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom - poinformował w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu napisał, że badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Wosia. "Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom" - przekazał Müller.

Wcześniej Woś poinformował, że jego test na koronawirus dał wynik pozytywny. Po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie.

Minister zapewnił, że czuje się dobrze."Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - napisał na Twitterze Woś.

Reklama

"Od dnia wręczenia (5 marca) nominacji panu ministrowi Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z panem ministrem osobistego kontaktu. Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze pan minister, miało miejsce później" - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta.