Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka w niedzielę potwierdziła, że w placówce przebywa obecnie jedenaście osób zakażonych koronawirusem.

„Nowe zakażenie potwierdzono u żony mężczyzny, który przebywał w Wielkiej Brytanii i tam się zakaził. Oboje byli już od kilku dni w naszym szpitalu” - dodała.

Do wrocławskiego szpitala trafiła też jedna osoba, która przechodziła chorobę w domowej kwarantannie.

We wrocławskim szpitalu obecnie jest obecnie 11 pacjentów, w szpitalu w Bolesławcu przebywa jedna osoba. Jedna zakażona osoba odbywa kwarantannę w domu.

Wciąż w poważnym stanie, ale niewymagającym wspomagania oddechowego jest 74-letnia kobieta, która jest rodzinnie powiązania ze zmarłym.

Dwie kolejne hospitalizowane osoby to mężczyźni – młody i w średnim wieku. O ich zakażeniu nowym patogenem poinformowano w czwartek. Są w dobrym stanie. W piątek poinformowano o kolejnym pacjencie zakażonym koronawirusem. To mężczyzna w średnim wieku, który wrócił z Austrii. Jest w dobrym stanie.

W stanie bardzo dobrym jest pierwszy na Dolnym Śląsku pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem – 26-letni mężczyzna, który wrócił z Wielkiej Brytanii.

W dolnośląskich szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusa hospitalizowanych jest 59 osób, kwarantanną lub izolacją objęto 438 osób, a nadzorem epidemiologicznym 1402 osoby.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę rano o siedmiu nowych przypadkach. Potwierdzone nowe przypadki dotyczą z osób z woj. podkarpackiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i lubelskiego. (PAP)

autor: Roman Skiba