Zgodnie z rozporządzeniem, od 12 do 25 marca w całym kraju zawieszono zajęcia na uczelniach medycznych, w tym także na studiach podyplomowych.

Zajęcia w tym okresie mogą być realizowane przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie kształcenia. W takim przypadku - jak napisano - nie będą stosowane ograniczenia w zakresie liczby punktów ECTS, jaka może być uzyskana w ramach kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, określonych w programach studiów.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Rząd zdecydował o zawieszeniu od czwartku zajęć dydaktycznych na uczelniach i funkcjonowania instytucji kultury - teatrów, oper, filharmonii, muzeów, kin i sieci kinowych. Od czwartku nie będą się też odbywać zajęcia w szkołach i przedszkolach, choć przez dwa dni dzieci będą mogły pozostawać jeszcze pod opieką nauczycieli. Od poniedziałku szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte. Celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec